Ile kosztuje wybielanie zębów?

Piękny, biały, hollywoodzki uśmiech to marzenie większości z nas. Nic dziwnego, ponieważ jest to ta część twarzy, która przykuwa uwagę i wysuwa się na pierwszy plan. Nie każdy może się jednak cieszyć idealnie białymi zębami, ofiarowanymi przez matkę naturę. W takiej sytuacji trzeba pomóc sobie wybielaniem. Ile kosztuje taki zabieg i gdzie go wykonać?

Czym wybielać zęby? 

Wybielanie zębów to proces, który można wykonać na dwa sposoby: w domu lub u dentysty. W zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać warto też wybrać sposób. Paski wybielające to najprostsze rozwiązanie, gwarantujące wybielenie zębów w zaciszu własnego domu. Wystarczy nakładać je systematycznie przez określony czas (najczęściej są to 2 tygodnie) i cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeśli jednak wolisz zrobić to pod okiem profesjonalisty, wybierz się do stomatologa, który dopasuje odpowiednią metodę. Mogą być to nakładki ze specjalistycznym żelem, zakładane na noc lub wybielanie przy pomocy lasera czy lamp led.

Chcesz wybielić zęby? O tym nie możesz zapomnieć!

Często wybielanie zębów wiąże się także z innymi kwestiami, o których nie można zapomnieć. Po pierwsze czasami niezbędne jest uprzednie usunięcie kamienia nazębnego, który zbiera się na szkliwie. Po drugie istnieją pewne obostrzenia, które muszą być przestrzegane, jeśli efekt ma utrzymać się na długo. Jest to wyeliminowanie lub znaczne zredukowanie picia kawy, czarnej herbaty i palenia papierosów. Ostatnia kwestia zakłada bardzo dokładną pielęgnację zębów. Zwykle szczotkowanie nie wystarcza i należy regularnie stosować także nici, szczoteczki przeznaczone do szczelin między zębowych, a także płyny do płukania jamy ustnej.

Jaką metodę wybielania wybrać?

Koszt wybielania zębów zależy od metody. Dobre jakościowo paski, które rzeczywiście przynoszą zauważalne efekty, to koszt od 100 do 200 zł. Nakładki z żelem od dentysty (a nie takie zakupione w drogerii), to koszt od 400 do 800 zł, w zależności od tego jak mocno należy wybielić zęby. Laserowe wybielanie jest znacznie droższe, ponieważ ceny liczy się już w tysiącach. Koszt za jednego zęba wynosi ok. 150-200 zł. Wybielenie obu łuków tą metodą to koszt nawet 3000 zł. Wybielanie zębów lampą LED kosztuje natomiast około 600 zł. Oczywiście wszystkie ceny uzależnione są od miejsca wykonywania zabiegu i od cen wyznaczonych przez gabinet. Zwykle stomatolodzy pracujący w niewielkich miejscowościach lub w mało znanym miejscu, mają nieco niższe ceny niż ich bardziej znani konkurenci, jednak wahania te nie są bardzo duże.