Ile kosztuje zagęszczanie włosów?

Piękne, zdrowe i gęste włosy to marzenie wielu osób. Nie każdy jednak posiada takie pukle z natury. Jeśli masz problem cienkimi i rzadkimi kosmykami, możesz wspomóc się zabiegiem zagęszczania włosów. Jakie są metody jego wykonywania? Gdzie można się na niego zapisać i ile kosztuje? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

Ile kosztuje zagęszczenie włosów?

Koszt wykonania zabiegu zagęszczania jest zależny od kilku czynników: miejsca wykonywania zabiegu, użytego rodzaju pasm (naturalne czy syntetyczne), ilości zużywanego materiału, a także wybranej metody. Ceny przedłużania kanapkowego wahają się od 600 zł do 2000 zł. Przedłużanie keratynowe lub na micro ringi to koszt od 800 zł do 2500 zł. Najdroższa jest metoda ultradźwiękowa, ponieważ tutaj koszt wynosi od 1000 zł do nawet 3000 zł.

Gdzie wykonać zagęszczanie włosów?

Zagęszczenie włosów najlepiej jest wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub u specjalistów zajmujących się wyłącznie zwiększaniem objętości lub przedłużaniem. Jest to bardzo ważne, aby zabieg wykonany został z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Nieodpowiednie zagęszczenie włosów może doprowadzić do osłabienia, zniszczenia, a nawet do wypadania kosmyków. 

Metody zagęszczania włosów

Zagęszczanie włosów można przeprowadzić na kilka sposobów. Zwykle robi się to dokładnie tymi samymi metodami, co przedłużanie. Jedyną różnicą jest docinanie włosów dokładanych, do długości naturalnych kosmyków. Mamy więc do czynienia m.in. z metodą kanapkową, keratynową czy ultradźwiękową. 

Kanapkowe zagęszczanie włosów

Pierwsza metoda to tzw. kanapkowa, która zakłada doklejanie szerokich pasm, umieszczonych na przezroczystych, silikonowych paskach, do naturalnych włosów. Sposób ten jest szybki w wykonaniu, a jeśli przeprowadzi się go w profesjonalnym salonie, to wygląda bardzo naturalnie.

Moc keratyny

Kolejny sposób to keratynowe przedłużanie włosów. Pojedyncze pasemka doczepia się do włosów za pomocą pistoletu, wyposażonego we wkłady z keratyny. To dość bezpieczny zabieg, ponieważ keratyna to białko, które jest naturalnym budulcem włosów.

Micro ringi – szybko, ale czy skutecznie?

Trzecia opcja zakłada zagęszczanie na micro ringi. To dość popularny sposób, który polega na doczepieniu pasemka sztucznego do naturalnego kosmyka za  pomocą małych pierścieni, które są ściskane. Ta metoda sprawdza się dosyć dobrze, jednak zdarza się, że zaczepy są widoczne. 

Ideał dla cienkich kosmyków – ultradźwięki

Ostatnia propozycja sprawdzi się dobrze u posiadaczy włosów cienkich i delikatnych. Metoda ta zakłada użycie ultradźwięków do doczepiania pasm. To znacznie lepsze rozwiązanie niż klasyczne zgrzewanie, które nieco bardziej osłabia naturalne kosmyki.