Cennik McDonalds

Szybko podsumowując zawartość tej strony – znajdziesz tu cennik McDonalds oraz krótki opis sieci. McDonald’s to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych sieci fast food na świecie, której nie trzeba przedstawiać w zasadzie nikomu. Przedsiębiorstwo powstało w roku 1940, a od tego czasu w przeszło 100 krajach powstało w związku z tym kilkadziesiąt tysięcy restauracji z charakterystycznym żółtym logo. W Polsce pierwszy McDonald’s został natomiast otwarty w czerwcu 1992 roku, a obecnie w naszym kraju działa ich niemal pół tysiąca. Ostatnia aktualizacja danych nastąpiła 13 lutego 2022 roku.

Ile kosztuje kanapka w McDonald’s?

W menu McDonald’s znajdziemy prawie 20 różnych kanapek z niewątpliwie najbardziej charakterystycznym burgerem na czele, oferowanym pod nazwą BigMac (chociaż oczywiście nie wszyscy są jego fanami). Najmniej zapłacimy za hamburgera – 5,50 zł, a jalapeno burger oraz cheeseburger kosztują natomiast 5,90 zł. Jeśli chodzi o najdroższe kanapki to w McDonald’s kosztują one 20,90 zł. W tej cenie zjemy Maestro Bacon&Cheddar, Maestro Grilled Cheese, jak również inną kanapkę specjalną – Maestro Grand Classic.

Ile kosztują frytki w McDonalds?

Za małą porcję frytek w McDonalds zapłacimy 8,30 zł, natomiast za średnią porcję będziemy musieli zapłacić 9,40 zł. Jeśli chcesz kupić duże frytki, to musisz liczyć się z wydatkiem na poziomie 9,90 zł. W zbliżonej cenie można także kupić występujące okresowo w menu zakręcone frytki, swojskie kartofelki z sosem śmietanowym czy ziemniaczki z pieprzem z sosem śmietanowym (aktualnie jest to wydatek 8,90 zł).

Sprawdź cennik McDonalds

Poniżej znajdziesz aktualny cennik McDonalds, dzięki czemu możesz sprawdzić ceny jeszcze przed wizytą w lokalu. Możesz wybrać jedną z poniższych kategorii, aby szybciej odnaleźć poszukiwany produkt:

Pracujemy nad tym, aby w niedalekiej przyszłości na tej stronie pojawił się także cennik oferty śniadaniowej. Jeśli znajdziesz tu jakieś błędy, to daj nam znać. Pamiętaj, że w niektórych miejscach ceny mogą być nieco inne, co dotyczy przede wszystkim restauracji zlokalizowanych na lotniskach czy dworcach.

Kanapki i wrapy

Prawie 20 różnorodnych kanapek można kupić nie tylko w zestawach, ale także jako samodzielny posiłek. Regularnie pojawiają się także nowe propozycje, a w okresie zimowym niezwykle popularna kanapka – Burger Drwala.

KanapkaCena
Maestro Bacon&Cheddar20,90zł
Maestro Grilled Cheese20,90zł
Maestro Grand Classic20,90zł
Veggie McWrap15,40zł
Veggie Burger15,40zł
Burger Supreme Crispy Chicken Sweet&Spicy18,50zł
Podwójny McRoyal Pikantny18,20zł
Big Mac14,90zł
McRoyal Podwójny17,60zł
McRoyal14,80zł

Zobacz cennik wszystkich kanapek [TABELA]

Kawałki kurczaka

Chociaż McDonalds nie słynie z kurczaków, to stopniowo zdobywają one coraz większą grupę zwolenników. Oprócz popularnych nuggetsów, w menu znajdziemy także stripsy.

KurczakiCena
McNuggets – 6 sztuk13,20zł
McNuggets – 9 sztuk15,50zł
McNuggets – 20 sztuk24,10zł

Zobacz cennik wszystkich kurczaków [TABELA]

Frytki i dodatki

Jedną z przyczyn popularności McDonald’sa są z pewnością świeże, złociste i chrupiące frytki. Wśród innych dodatków znajdziemy nie tylko sałatki, ale także owoce i szeroki wybór sosów.

PozycjaCena
Ziemniaczki z pieprzem z sosem śmietanowym8,90zł
Małe frytki8,30zł
Średnie frytki9,40zł

Zobacz cennik wszystkich frytek i dodatków [TABELA]

Zestawy

W McDonalds istnieje kilka sposobów komponowania zestawów, dlatego ostateczna cena zależy od naszych preferencji. Najpopularniejsza kombinacja zawiera kanapkę, frytki oraz napój, ale na życzenie można wymienić smażone ziemniaki chociażby na sałatkę. Zestawy występują natomiast w dwóch wariantach – klasycznym oraz powiększonym.

ZestawCena
Maestro Bacon&Cheddar w zestawie27,40zł
Maestro Grilled Cheese w zestawie27,40zł
Maestro Grand Classic w zestawie27,40zł
Veggie McWrap w zestawie21,90zł
Veggie Burger w zestawie21,90zł
Burger Supreme Crispy Chicken Sweet&Spicy w zestawie24,30zł
Podwójny McRoyal Pikantny w zestawie24,70zł
Big Mac w zestawie21,60zł
McRoyal Podwójny w zestawie24,20zł
WieśMac Podwójny w zestawie24,20zł

Zobacz cennik wszystkich zestawów [TABELA]

Ile kosztuje zestaw powiększony w McDonalds?

Chociaż dla wielu osób standardowy zestaw będzie w zupełności wystarczający, to można go jednak dodatkowo powiększyć. Powiększenie zestawu wiąże się jednak z dopłatą w wysokości 3 zł do cen zestawów standardowych. Przykładowo więc, za powiększony zestaw z frytkami, colą oraz kanapką Big Mac zapłacimy 24,60 zł.

Desery

Po sycącym posiłku nic nie smakuje tak dobrze jak słodka przekąska. W Mcdonalds możemy zjeść nie tylko lody, ale także ciepłe ciastka, w tym ich najpopularniejszą odmianę o smaku jabłkowym.

DeserCena
Shake truskawkowy5,90zł
Shake czekoladowy5,90zł
Shake waniliowy5,90zł
McFlurry słony karmel + posypka Lion + polewa karmelowa9,20zł
McFlurry słony karmel + posypka Lion + polewa truskawkowa9,20zł
McFlurry słony karmel + posypka Lion + polewa czekoladowa9,20zł
McFlurry słony karmel + posypka Lion8,50zł
McFlurry słony karmel + posypka KitKat + polewa karmelowa9,20zł
McFlurry słony karmel + posypka KitKat + polewa truskawkowa9,20zł
McFlurry słony karmel + posypka KitKat + polewa czekoladowa9,20zł

Zobacz cennik wszystkich deserów [TABELA]

2forU

Oferta 2forU jest bardzo popularna, chociaż pozwala zaspokoić tylko mniejszy głód. Możemy wybrać spośród 5 różnych kanapek, dodatkiem mogą być natomiast małe frytki lub mały napój. Jeżeli zdecydujemy się na powiększone 2forU, to zarówno frytki jak i napój otrzymamy w średniej wielkości.

Zestaw 2 for uCena
Red Chikker 2forU7,90zł
Cheeseburger 2forU7,90zł
Hamburger 2forU7,90zł

Zobacz cennik wszystkich 2forU [TABELA]

Ile kosztuje powiększone 2forU?

Jeżeli małe frytki lub napój nie będą dla nas wystarczające, to możemy oczywiście powiększyć je do średniego rozmiaru. Cena zwiększy się jednak w takiej sytuacji o 1,40 zł. Przykładowo więc za 2forU z cheeseburgerem oraz średnimi frytkami zapłacimy 8,30 zł.

McCafe

Od dłuższego czasu McDonalds rozwija ofertę McCafe, w ramach której możemy napić się przede wszystkim różnych wariantów świeżo mielonych kaw.

NapójCena
Flat White – mały10,90zł
Cafe Latte – mała10,90zł
Kawa z mlekiem – mała7,90zł
Kawa czarna – mała7,40zł

Zobacz cennik wszystkich napojów ciepłych [TABELA]

Być może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale ceny kaw w McDonalds wcale nie są wysokie. Porównując z cennikiem Starbucksa można zauważyć, że np. za Flat White w „Złotych Łukach” zapłacimy o 2,60 zł mniej! Jeżeli więc nie na hamburgera, to z pewnością opłaca się zajrzeć tu na kawę.

Oferty specjalne

W McDonalds możemy oczywiście liczyć także na specjalne oferty promocyjne. Szczególnie dużą popularnością cieszy się chociażby opcja OkazYEAH, z której można skorzystać dzięki aplikacji mobilnej. Z uwagi na częstą zmienność cen, które są widoczne w aplikacji, nie możemy oczywiście zapewnić bieżącej informacji na ten temat. Dlatego najlepiej ściągnij apkę na swój telefon i samodzielnie sprawdzaj co danego dnia można kupić w obniżonej cenie.

Kilka zdań na koniec

Wszystkie prawa do użytych na tej stronie nazw handlowych należą oczywiście do McDonald’s. W związku z tym informujemy, że nasza witryna powstała wyłącznie w celach informacyjnych. Jeśli szukasz cenników innych restauracji, to możesz znaleźć je na stronie kategorii.

Pomóż nam aktualizować stronę

Stramy się, aby wszyscy ludzie mieli łatwy dostęp do aktualnych cenników on-line. Jeżeli chcesz, możesz pomóc dostarczać bieżące informacje innym użytkownikom naszej strony, chociaż nie możemy póki co zaproponować za to żadnego wynagrodzenia. Dlatego, jeśli na tej stronie zauważysz nieaktualne dane, to daj nam znać. Dzięki temu wspólnie stworzymy największe kompendium cenowe w polskim internecie.