Ile kosztuje przekłucie uszu?

Przekłucie uszu to zabieg, który można wykonać w różnym wieku. Już kilkuletnie dzieci mogą nosić kolczyki, jeśli o takich zamarzą. Przeszkodą do wykonania dziurek nie jest także bardziej zaawansowany wiek. Wszystko zależy od chęci. Warto jednak pamiętać, że jest to ingerencja w ciało i koniecznym jest wykonanie jej w profesjonalnym gabinecie.

Gdzie przekłuć uszy?

Najczęściej uszy przekłuwa się w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub w studiach piercingu. W pierwszej kolejności należy zorientować się, w czym specjalizuje się konkretny salon, ponieważ obecnie miejsc, w których można umieścić kolczyki w uszach, jest mnóstwo. Klasyczne przekłucie zakłada jednak umiejscowienie biżuterii w płatku ucha. Zwykle robi się to za pomocą specjalnego pistoletu, który zawiera specjalne kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej, tzw. „przebitki”. Są one wymienian po zagojeniu się płatka ucha. Innym sposobem na przebicie uszu jest zrobienie dziurki grubą, specjalistyczną igłą i dopiero później umieszczenie kolczyka. Wszystko zależy od tego jakim narzędziem na co dzień posługuje się specjalista.

Różnice między przekłuciem igłą, a pistoletem

Jeśli chodzi o sposób przekłuwania to różnice są znaczące. Przekłucie uszu pistoletem trwa kilka minut, więc jest to propozycja bardzo szybka i stosunkowo bezbolesna. Należy jednak wiedzieć, że taki zabieg jest bardziej niebezpieczny. Wynika to z faktu, że narusza on tkankę, poprzez rozerwanie. To z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji czy stanów zapalnych, a oprócz tego rana może goić się dłużej. Przekłuwanie igłą nie jest natomiast tak inwazyjne, dzięki czemu ryzyko zmniejszone jest do minimum. Związane jest to z faktem, że igła nie rozrywa tkanki.

Jak wybrać odpowiedni gabinet?

Wybierając miejsce, w którym przebijesz uszy sobie lub dziecku, koniecznie zwróć uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim czystość zarówno samego gabinetu, jak i używanych narzędzi ma znaczenie. Igły bądź pistolet powinny być zdezynfekowane przy Tobie, a kolczyki wyjęte ze szczelnie zamkniętego opakowania. Dodatkowo osoba wykonująca zabieg powinna mieć na sobie rękawiczki. Warto także poprosić na początku o wykonanie rysunku, na którym widać będzie umiejscowienie kolczyka tak, aby po przebiciu nie okazało się, że dziurki są krzywe lub uplasowane zbyt blisko lub zbyt daleko od twarzy. 

Ile kosztuje przekłuwanie uszu?

Ceny w profesjonalnych salonach kosmetycznych są bardzo różne. Przedział waha się od 25 do nawet 120 złotych. Wszystko zależy od sposobu przekłuwania, a także lokalizacji. Małe salony zwykle plasują się w najniższym progu, a duże podają wyższy koszt. Przekłuwanie pistoletem jest tańszą opcją, ponieważ trwa krócej i nie wymaga aż tak dużego nakładu pracy. W przypadku przekłuwania igłą wyższy koszt wiąże się z czasem poświęcanym na umiejscowienie kolczyka.