Jak zadbać o włosy jesienią?

Po lecie włosy często są zniszczone i wysuszone. Ciepłe powietrze, słońce, wiatr – to wszystko może sprawić, że po sezonie nie pozostają są one w tak dobrej kondycji, jak by się tego chciało. Co zrobić, by z powrotemby ponownie nadać włosom kosmykom blask i zdrowy wygląd? Czy możliwe jest przywrócenie im szybko odpowiedniej struktury oraz zatrzymanie ich wypadania? W poniższych akapitach odpowiemy na pytania, jak zadbać o włosy jesienią.

Używaj odpowiednio dobranych kosmetyków

Aby włosy odzyskały zdrową kondycję, konieczne jest dostarczenie im właściwych substancji odżywczych. W tym celu opłaca się stosować odpowiednio dobrane do ich rodzaju kosmetyki- przede wszystkim szampony, odżywki, maski i olejki. Warto zadbać o to, by były one profesjonalnej jakości, jak na przykład produkty dostępne do zamówienia poprzez aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Podetnij zniszczone końcówki

Podcinanie końcówek to czynność niezbyt lubiana przez osoby, które aktualnie zapuszczają włosy. Mimo wszystko, opłaca się wykonywać ją regularnie. Dzięki temu staną się one zdrowsze, a to wpłynie korzystnie na ich wygląd oraz podatność na układanie. Jeżeli zamierzasz skorzystać z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego, zapisz się na wizytę za pomocą aplikacji: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

Działaj od wewnątrz

W okresie jesiennym często dopadają nas przeziębienia, osłabienie i braki witamin. Jak wiadomo, kondycja włosów w dużej mierze uzależniona jest od ogólnego stanu organizmu – nic więc dziwnego, że po lecie włosy tracą swój blask, stają się suche i zaczynają wypadać. Dlatego, aby temu zapobiegać, najlepiej zacząć od działania od wewnątrz. Pierwszym i najważniejszym krokiem, który ugruntuje podstawy dla pięknych włosów, to pełnowartościowa dieta. Nim zaczniemy kupować i zażywać polecane suplementy, warto wykonać badania krwi. Dzięki temu można określić rzeczywisty poziom potrzeb organizmu i potencjalnych braków- w ich przypadku przyswajanie witamin z pożywienia to niezastąpiona baza. Witaminy A i E oraz te z grupy B są do znalezienia w Twoich ulubionych warzywach i owocach. Nie zapominaj, że suplementacja to jedynie dodatkowy sposób wsparcia organizmu, który najlepiej stosować po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Martwisz się słabą kondycją swoich włosów, szczególnie podczas jesiennych miesięcy? Już dziś odpowiednio o nie zadbaj i przywróć im dawny zdrowy wygląd!