Wideodomofon – zapewnij sobie bezpieczeństwo

Domofony i wideodomofony to urządzenia, które przede wszystkim mają na celu zapewnić nam bezpieczne i komfortowe korzystanie z budynków użyteczności publicznej, bloków mieszkalnych, ale też z biur i biurowców. Ostatnie lata to jednak pewne zmiany w tej branży i coraz więcej klientów detalicznych decyduje się na zakup domofonu lub wideodomofonu do swoich domów prywatnych.

Wideodomofon – doskonałe rozwiązanie dla firm

W przypadku firm najbardziej zrozumiałe jest instalowanie wideodomofonów. To bowiem jednocześnie usprawnienie dostępu do budynku, ale również weryfikacja osób znajdujących się po drugiej stronie. W przypadku wielu firm może mieć to duże znaczenie również dla prestiżu. Biurowce i przestrzenie wyposażone w takie właśnie urządzenia są znacznie lepiej postrzegane. Jest to zatem bezpieczeństwo, komfort, ale i prestiż.

Wideodomofony w użytku domowym – dlaczego warto?

Domofony przy naszej furtce czy bramie wjazdowej stały się pewnym standardem na wielu osiedlach. Od pewnego czasu w budownictwie jednorodzinnym bardzo chętnie wykorzystuje się również wideodomofony, które mają znacznie więcej funkcji. Pozwalają przede wszystkim na o wiele lepsze monitorowanie naszej przestrzeni przy posesji i weryfikowanie gości. Często posiadają również funkcję nagrywania i zapisywania obrazu, a więc w przypadku złych zamiarów czy też dewastowania rzeczy w pobliżu naszej posesji będziemy mieli odpowiednie materiały dowodowe.

Duży wybór i prosty montaż wideodomofonów

Niewątpliwym plusem tych urządzeń jest fakt, że są dość proste w montażu. Często jesteśmy w stanie przy pewnych umiejętnościach technicznych zrobić to samodzielnie. Wystarczy również w prosty sposób skonfigurować zamontowany sprzęt i wszystko gotowe. Są to najczęściej kamery i domofony działające na protokole IP, który znany jest z połączenia internetowego. Nie oznacza to jednak, że musimy posiadać łącze internetowe w domu. W sklepach z wyposażeniem elektronicznym dla domu np. w https://sklep.electrosoft.pl/kategoria/109/Domofony-i-wideodomofony/ znajdziemy do wyboru bardzo wiele kamer i wideodomofonów o zróżnicowanych funkcjach.