Poznaj 5 przydatnych dodatków do łazienki

Łazienkowe akcesoria i dodatki nadają temu wnętrzu nie tylko estetyki, ale także funkcjonalności. Z ich wykorzystaniem możesz niskim kosztem sprawić, że łazienka zyska nową aranżację i kilka podręcznych sprzętów przydatnych na co dzień. Uchwyty na papier toaletowy, mydelniczki czy wieszaki na ręczniki, dozownik na mydło, a może waga łazienkowa? Oto kilka praktycznych propozycji!

Uchwyt lub stojak na papier i szczotka do WC

To akcesoria, które obowiązkowo muszą znajdować się blisko toalety. Pomagają utrzymać higienę w pobliżu sedesu, a jeśli wybierzesz stylowe i designerskie egzemplarze, te niepozorne przedmioty mogą nawet podnosić estetykę całego wnętrza. Stojak na papier toaletowy to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu częściowo wyeliminujesz problem z przechowywaniem zapasowych rolek. Poza tym, mając je wszystkie na wierzchu, zorientujesz się, kiedy konieczne będą zakupy i uzupełnienie papieru.

Waga łazienkowa

To jedno z najbardziej przydatnych akcesoriów łazienkowych, w które warto zainwestować. Pomaga na bieżąco kontrolować masę ciała, a tym samym dbać o swoje zdrowie. Na rynku dostępne są różnorodne wzory, kolory oraz mechanizmy wagi do łazienki. Jeśli dopasujesz ją do wystroju pomieszczenia, będzie jego idealnym i stylowym dopełnieniem. W czym możesz wybierać? Zajrzyj m.in. na stronę https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/wagi-lazienkowe/5452. Oferta jest naprawdę imponująca.

Dozownik na mydło

To nie tylko praktyczny szczegół, ale stylowy element wyposażenia łazienki. Elegancki dozownik to alternatywa dla jednorazowych butelek. Decydując się na taki dodatek, aktywnie wspierasz także ochronę środowiska. Nie musisz za każdym razem kupować nowego mydła w plastikowym pojemniku trudnym do zutylizowania. Wystarczy, że zaopatrzysz się w tzw. wkład do dozownika, który regularnie będziesz uzupełniać.

Dywaniki łazienkowe

To skuteczny sposób na ocieplenie wnętrza łazienki. Poza względami estetycznymi, warto zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo. Stając na dywanik przy wychodzeniu spod z prysznica czy z wanny, zmniejszasz ryzyko poślizgnięcia się mokra stopą na podłodze. Najlepiej sprawdzają się w tej funkcji dywaniki z gumowanym spodem.

Pojemnik na akcesoria do mycia zębów

To kolejny pomysł na utrzymanie porządku w łazience. Pojemnik może mieć formę otwartego kubka czy zamkniętego pudełka z otworami na pastę i szczoteczkę. Powinien znajdować się w pobliżu umywalki, aby usprawnić Ci codzienną higienę jamy ustnej.

Stylowa i funkcjonalna łazienka jest na wyciągnięcie twojej ręki. Odpowiednio dobrane i zaaranżowane akcesoria będą uprzyjemniały Ci czas spędzony na codziennej toalecie, a dzięki licznym funkcjonalnościom pomogą w utrzymaniu pełnej higieny i trosce i zdrowie domowników.