Porównanie ekspresów na kapsułki

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy i nie wyobrażasz sobie dnia bez przynajmniej jednej filiżanki, z pewnością nie raz myślałeś o zakupie ekspresu. Kawa ze specjalistycznego urządzenia jest nie tylko przepyszna, ale przyrządza się ją dużo szybciej niż korzystając z kawiarki, oddzielnie spieniając mleko czy samodzielnie mieląc ziarna. Ekspresy na kapsułki dają dodatkowo możliwość picia rozmaitych rodzajów kawy, bez potrzeby kupowania wielu opakowań ziaren. Zobacz, czym kierować się wybierając najlepszy dla swoich potrzeb ekspres do kawy.

Charakterystyka ekspresów na kapsułki

To, jaki wybierzesz ekspres zależy od tego, jaką lubisz pić kawę. Miłośnicy małej czarnej raczej nie kupują urządzeń specjalizujących się w przygotowywaniu kaw mlecznych. Jakie rodzaje ekspresów można znaleźć na rynku?

  • Ekspresy przeznaczone do parzenia klasycznych kaw, takich jak ristretto, espresso i lungo. To kawy, które cenią sobie miłośnicy włoskiego stylu picia kawy – nieduże, wyraziste i bez dodatków. Ekspresy tego typu nie mają wbudowanego spieniacza do mleka, choć można go dokupić.
  • Ekspresy, które pozwalają ci tworzyć własne przepisy na kawę. To opcja doskonała dla osób, które lubią eksperymentować z kawą i tworzyć autorskie kompozycje smakowe. Tego typu ekspresy są wyposażone w spieniacz, dzięki któremu rozwiniesz umiejętności baristy i przyrządzisz warstwową latte art!
  • Ekspresy, w których przygotujesz kawę w większej pojemności, ale z jednej kapsułki. Lubisz zaczynać dzień od dużego kubka kawy? Są urządzenia, dzięki którym za pomocą jednej kapsułki wyczarujesz właśnie taką pojemność. Jest to możliwe dzięki specjalnym parametrom ekspresu.

Jeśli już wiesz, jaki rodzaj ekspresu cię interesuje, konkretne modele z oferty Nespresso znajdziesz tutaj: https://www.nespresso.com/pl/pl/order/machines/original.

Na co zwracać uwagę, kupując ekspres na kapsułki?

Najlepszy ekspres do kawy dla każdej osoby będzie oznaczał co innego. Wybierając urządzenie dla siebie, weź pod uwagę kilka jego cech:

  • rodzaje kawy, które można w nim przyrządzić – jeśli lubisz kremową latte, postaw na ekspres z wbudowanym spieniaczem;
  • wielkość ekspresu – do niewielkich kuchni nie ma sensu kupować urządzenia, które zajmie pół blatu; znacznie lepsze są ekspresy z linii Mini;
  • wygląd ekspresu – do kuchni w stylu angielskim będzie pasował ekspres stylizowany na retro, natomiast we wnętrzach minimalistycznych raczej sprawdzi się model o modernistycznej formie; ekspres jest widocznym elementem kuchni, dlatego warto zadbać, by poza funkcjonalnością był również elementem pasującym do stylistyki wnętrza;
  • kolor – choć najważniejsze jest, by ekspres parzył dobrą kawę, na rynku jest tak duży wybór kolorów tych urządzeń, że na to również warto zwrócić uwagę; czarny, srebrny, a może czerwony – ekspres może być naprawdę stylowym dodatkiem do wnętrza.

Inne cechy, na które warto zwrócić uwagę to także łatwość czyszczenia ekspresu i jego intuicyjna obsługa. Ciężkie do domycia elementy albo skomplikowana instrukcja obsługi potrafią odebrać przyjemność z picia nawet najlepszej kawy!