Pikowany zawrót mody

Pikowane kurtki i płaszcze są modne od wielu, wielu lat i nic nie wskazuje na to, by miały szybko wyjść z mody. Świetnie trzymają się na rynku również dlatego, że kobiety po prostu je kochają. Nic w tym zresztą dziwnego. Dlaczego warto zakochać się w tej odzieży wierzchniej?

Pikowanie nie tylko dla zmarzlaków

Pikowane płaszcze i kurtki mogą kojarzyć Ci się przede wszystkim z bardzo grubym odzieniem wierzchnim, które zakłada się na srogie zimy, by nie zamarznąć. Jednak to nie do końca prawda. Ten wzór wykorzystywany jest chętnie w lżejszych kurtkach i długich płaszczykach jesiennych, nie tylko w grubszych kurtkach zimowych. Dlatego nie musisz od razu uciekać od takiego rozwiązania. Pikowanie nie oznacza, że będziesz pocić się pod grubą warstwą materiału. Jednak z pewnością będzie Ci cieplutko.

Kto dobrze wygląda w pikowanych ubraniach?

Pikowanie sprawia, że materiał posiada charakterystyczny wygląd – wydaje się on znacznie grubszy i może sprawić, że Twoja sylwetka wcale nie będzie prezentować się w nim dobrze. Na szczęście projektanci zadbali o to, by pikowanie nie było nudne. Na rynku znajdziesz mnóstwo kurtek i płaszczy, które są pikowany w różny sposób, co ułatwia dobranie takiego odzienia do sylwetki. Przykład? Jeśli chcesz zakryć niedoskonałości, możesz na przykład wybrać pikowanie pionowe, które odwraca uwagę od niektórych elementów naszego ciała. Przydatne będą także paski i przeszycia, które pięknie podkreślają talię.

Jak nosić pikowane ubrania?

Pikowane kurtki i płaszcze nie są nudne i nie muszą takie być. Nie spodziewaj się zatem, że musisz nosić je wyłącznie ze spodniami. Kurtki o krótkim i szczupłym fasonie będą pięknie wyglądać zarówno w połączeniu z elegancką spódnicą ołówkową, jak i jeansami. Nawet wieczorna stylizacja nie powinna obawiać się pikowanego odzienia wierzchniego.

Zdecydowana? W takim razie czas wybrać się na zakupy. Pikowane kurtki czy płaszcze to naprawdę świetny element garderoby, który warto mieć w swojej szafie. Sprawdź najmodniejsze kroje na stronie marki Bialcon https://bialcon.pl/odziez/kurtki-damskie/kurtki-pikowane-damskie.