O czym pamiętać przy wyborze cateringu dietetycznego?

Wybór cateringu dietetycznego to nie przelewki. To decyzja, którą oczywiście możesz cofnąć, ale po co, skoro ma ona pomóc Ci w wielu, wielu kwestiach? Lepiej zdecydować raz a dobrze. Dlatego do wyboru cateringu warto się przygotować. My Ci w tym pomożemy.

Jaka dieta Cię interesuje?

Najpierw zadaj sobie jedno, ważne pytanie. Po co ja w ogóle potrzebuję tego cateringu? Może chcesz oszczędzić czas, który zwykle spędzasz w kuchni i na zakupach? A może w pracy jesz za mało i to odbija się na Twoim zdrowiu? A może chcesz przejść na dietę wegetariańską czy wegańską i zupełnie nie wiesz, jak to zrobić? Jeśli nie wiesz, dlaczego decydujesz się na catering dietetyczny, naprawdę trudno będzie Ci wybrać taki, który spełni Twoje oczekiwania. Początkowo skup się zatem na tym, co najprostsze. Na wyborze diety. Przejrzyj kilka cateringów i sprawdź, co oferują. Jakie diety dla Ciebie mają. Keto, dieta doktor Dąbrowskiej, biurowa… tylko tyle? W takim razie skreślamy. Dieta do biura i szkoły, na cały dzień i z wolnym wieczorem. No, to wygląda już znacznie lepiej. Koniecznie przejrzyj też menu, które proponuje dana firma, by móc sprawdzić, czy ślinka zaczyna Ci lecieć już przy samym czytaniu. Jeśli tak, to naprawdę dobry znak.

Ilość kalorii

To kwestia techniczna, ale bardzo ważna. Bo przecież to właśnie wybór ilości kalorii sprawia, że możesz albo zmniejszyć wagę, albo ją zwiększyć. Na przykład wtedy, gdy uprawiasz sport i potrzebujesz mnóstwa białka. Albo wtedy, gdy starasz się zrzucić kilka kilogramów. Dostosowanie zapotrzebowania kalorycznego do swojego nowego stylu życia – takiego z cateringiem dietetycznym – powinno odbywać się po konsultacjach z dietetykiem. Tak jest bezpiecznie i mądrze. Wybierz taki catering dietetyczny, który zapewnia szeroki zakres posiłków i ich kaloryczności, by nie ograniczać sobie możliwości zmiany.

Co oni w ogóle gotują?

Teraz dochodzimy do najważniejszej kwestii podczas wyboru cateringu dietetycznego, a zatem smaku i rodzaju jedzenia, które jest przygotowywane przez dane miejsce. Możesz nie zwracać na to uwagi na samym początku, jednak z czasem, gdy dostaniesz pierwszą paczkę, która nie będzie wyglądać zbyt apetycznie, szybko zmienisz zdanie. Jakość produktów wykorzystywanych do przygotowywania pudełek jest bardzo ważna. Niektóre firmy wybierają warzywa i owoce od lokalnych hodowców. Używają tylko tych składników, które zjedliby sami bądź podali swojej rodzinie. To świetne podejście, które gwarantuje Ci nie tylko zdrowie posiłków, ale też ich smak. Może wydawać Ci się, że tego nie potrzebujesz, jednak przecież to właśnie od świeżości i smaku warzyw i owoców oraz innych wykorzystywanych składników zależeć będzie przyjemność z jedzenia. Przyjemność, która może skłonić Cię do pozostania przy danej diecie i zmienienia swoich nawyków żywieniowych.

O czym jeszcze warto pamiętać? By wybierać takie firmy, które podzielają nasze pasje i wizję dotyczącą życia oraz jedzenia. Na przykład działanie zgodnie z dobrem planety, jak robi to https://dziewiataplaneta.pl/.