Jak zabezpieczyć metal przed korozją?

Jak zabezpieczyć metal przed korozją? Na to pytanie odpowiedzi od lat szukają znawcy tematu, eksperci do spraw metalu oraz zwykli ludzie. A okazuje się, że rozwiązaniem może być produkt, który znany jest pod nazwą papier antykorozyjny. Spodziewałeś się? Sprawdź, co warto wiedzieć o papierze antykorozyjnym.

Czym jest proces korozji?

Wszystkie metale ulegają korozji. Naukowcy zwracają uwagę, że korozja to proces, który znamy nie tylko w odniesieniu do stali i jej pochodnych. Dotyczy on również takich metali jak miedź, o której mało kto mógł powiedzieć, że ulega procesowi korozji.

Zabezpieczenie metali przed korozją jest wyzwaniem dla wszystkich, którzy na co dzień w pracy wykorzystują takie elementy. Również transport części metalowych, chociażby z Azji drogą morską, jest bardzo narażony na korozję. Jak jej zapobiegać? Jednym z rozwiązań jest papier antykorozyjny.

Czym jest papier antykorozyjny?

Papier antykorozyjny to produkt, który wykorzystuje technologię zabezpieczającą metale przed korozją. Technologia VCI, która została użyta do produkcji tego papieru zapobiega powstawaniu wilgoci, a co za tym idzie tworzeniu środowiska, które sprzyja powstawaniu czegoś, co określamy mianem rdzy.

Papier antykorozyjny używany zgodnie z zaleceniami producenta sprawia, że towar, który będzie w nim przechowywany, może wytrzymać w takim miejscu nawet dwa lata.

Papier antykorozyjny występuje w różnych wariantach. Do najpopularniejszych należy zdecydowanie papier antykorozyjny na rolce VCI. Dwustronny produkt umożliwia pakowanie wybranych produktów i ich zabezpieczenie na dłuższy czas. Dodatkowo możesz zakupić produkty, które są skrojone na miarę. Należą do nich między innymi:

  • papier antykorozyjny VCI – arkusze na wymiar,
  • papier antykorozyjny wzmocniony siatką,
  • papier antykorozyjny VCI powlekany polietylenem,
  • papier antykorozyjny – excor.pl VCI krepowy.

Środki antykorozyjne dodatkowe. Oleje, smary i folia antykorozyjna

Środki antykorozyjne excor to nie tylko papier. W ofercie firmy znajdziesz także inne produkty, które pozwalają na zabezpieczenie metalowych części na długie lata. Należy do nich folia antykorozyjna VCI, która występuje w wielu wariantach – również takim, który jest biodegradowalny. Rozkłada się na hummus, wodę i CO2, a oferuje zabezpieczenie części metalowych na ponad pół roku.

W ofercie Excor znajdują się również płyny, smary i oleje zabezpieczające towary przed korozją. Na szczególną uwagę zasługują oleje, które przeznaczone są do ochrony metalowych elementów podczas długich podróży statkiem. Tam warunki są jeszcze bardziej ekstremalne niż w komorze solnej. Ważnym produktem są również dodatki antykorozyjne, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze zabezpieczanie powierzchni przed korozją. Kompleksowa oferta firmy to także sprzęt do nakładania zabezpieczeń antykorozyjnych. Stojak do rolek czy pistolet do rozkurczania folii – to niektóre z maszyn dostępnych w firmie Excor. Więcej informacji na temat pełnego spektrum produktów znajdziesz na stronie www.excor.pl