Jak funkcjonalnie urządzić małe WC?

Mała przestrzeń może być trudna w aranżacji. W przypadku urządzania niewielkiej ubikacji należy zadbać o to, by była ona funkcjonalna, ale również atrakcyjnie się prezentowała. Dowiedz się, jak zaaranżować WC z małym metrażem, tak by było praktyczne.

O czym należy pamiętać przy urządzaniu małej ubikacji?

Zanim zaczniesz urządzać niewielką toaletę, warto pamiętać o kilku elementach.

  • Jasne odcienie optycznie dodają metrażu

Warto wiedzieć, że zastosowanie jasnej glazury oraz wyposażenia w kolorze białym może optycznie dodać metrażu małemu pomieszczeniu. Do tego należy zadbać także o rozświetlenie ubikacji. W tym celu wykorzystaj naturalne źródło światła, czyli to wpadające przez okna, a także dodaj punktowe lampy. Jeśli lubisz bardziej intensywne kolory – wybierz złote lub czarne dodatki do toalety, np. wieszaki na papier toaletowy;

  • Podwieszane wyposażenie

W niewielkich ubikacjach najlepiej sprawdzą się podwieszane miski WC. Nie tylko świetnie się prezentują, ale optycznie powiększają pomieszczenie. Do tego dzięki zastosowaniu tak montowanego wyposażenia znacznie łatwiej zadbasz o porządek w toalecie;

  • Wybór wysokiej jakości armatury

Mała ubikacja może być niezwykle funkcjonalne. Uzyskasz to dzięki wyborowi wysokiej jakości misek WC. Warto wybrać wyposażenie bezrantowe, które jest znacznie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Do tego ogromną popularnością cieszą się także wolnoopadające deski, które nie generują zbytecznego hałasu przy korzystaniu z nich.

Planując aranżację niewielkiej ubikacji, pamiętaj o tych elementach – dzięki temu stworzyć praktyczną stylizację.

Czy mała ubikacja może być stylowa?

Choć funkcjonalność jest niezwykle istotna przy urządzaniu pomieszczenia WC, to zadbaj także o jego piękny wygląd. Warto wybrać armaturę o nowoczesnym designie, która będzie nie tylko praktyczna, ale przy tym charakteryzuje się także stylową formą. Zadbaj także o dobranie odpowiednich dodatków. Nie brak na rynku podwieszanych szczotek WC oraz uchwytów na papier toaletowy, które świetnie się prezentują. W ten sposób stworzysz praktyczną i estetyczną ubikację.