Ile kosztuje zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz korzystać z niego nie tylko w słoneczne dni, ale także w deszczowe wieczory. Jaki rodzaj zadaszenia wybrać i ile kosztuje wprowadzenie takiego rozwiązania? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie zadaszenie na taras wybrać?

Decydując się na zadaszenie tarasu masz do wyboru kilka opcji:

  1. Zadaszenie składające się z dachu i słupów podporowych. To dobre rozwiązanie jeśli Twoim celem jest osłonięcie tego miejsca przed deszczem czy śniegiem. Z pewnością będzie Ci potrzebne, jeśli zdecydujesz się na ratanowe meble czy drewnianą podłogę tarasową, które przy kontakcie ze zbyt dużą wilgocią mogą ulec zniszczeniu.
  2. Zadaszenie wraz ze ściankami bocznymi i funkcją stworzenia tarasu zimowego. To świetna opcja, jeżeli chcesz wygrzewać się w ciepłej przestrzeni i patrzeć na opadające płatki śniegu.
  3. Pergola z żaluzjami lub markiza to jedna z najczęściej wybieranych opcji. Przede wszystkim dlatego, że jest najtańsza i najłatwiejsza w montażu.

Pamiętaj także, że wybierając sposób musisz obliczyć powierzchnię, którą chcesz poddać zadaszeniu. W przypadku pierwszej i drugiej opcji możesz osłonić tylko część tarasu, a resztę zostawić otwartą. Sprawdza się to oczywiście tylko w przypadku dużych przestrzeni.

Ile kosztuje zadaszenie tarasu?

Koszt zadaszenia tarasu jest zależny oczywiście od sposobu, który wybierzesz, a także od miejsca zakupu materiałów, robocizny montażystów oraz miasta, w którym wykonana będzie usługa. Najtańsze pergole tarasowe zaczynają się od 1000 złotych. To dobra cena, jednak po tego typu osłonach często nie należy się spodziewać, że będą one służyły przez wiele lat. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak trzeba dokładnie sprawdzić ich solidność. Jeżeli wybierzesz modele drewniane, zapłacisz około 2000 złotych, natomiast jeśli zdecydujesz się na opcje aluminiowe z poliwęglanem, to koszt z pewnością wzrośnie do 4000 tysięcy i wyżej.  Bardzo zaawansowane osłony tarasowe, designerskie modele, duże powierzchniowo opcje czy też całkowicie osłonięte tarasy, wiążą się ze znacznie większymi kosztami. Chcąc zdecydować się, na którekolwiek z tych rozwiązań, musisz liczyć się z kosztem kilkunastu, a czasami nawet kilkudziesięciu tysięcy. Pamiętaj także, że jest to cena wyłącznie za elementy. Oprócz tego dopłacić musisz za montaż, jeśli nie chcesz robić tego samodzielnie. Koszt umiejscowienia zadaszenia zaczyna się od kilkuset złotych i może dojść nawet do kilku tysięcy, w przypadku dużych przestrzeni.