Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?

Stłuczona szybka telefonu to jeden z najgorszych scenariuszy dla wielu osób. Niejednokrotnie taka szkoda wiąże się z dużym wydatkiem, a dodatkowo uniemożliwia korzystanie z telefonu do czasu jej naprawienia. Ile kosztuje wymiana szybki? Gdzie można to zrobić i jak długo trwa naprawa? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Od czego zależy wycena wymiany szybki?

Koszt wymiany szybki zależny jest od kilku czynników. Trzy podstawowe to model telefonu, miejsce wymiany oraz kwestia tego, czy uszkodzona została tylko szybka czy może również wyświetlacz. Największą kwotę za naprawę zapłacisz wtedy, gdy Twój telefon to jeden z najnowszych modeli na rynku, a Ty chcesz wykonać usługę w autoryzowanym serwisie. Najmniej z kolei zapłacisz, gdy wartość Twojego telefonu jest niska, ponieważ to model będący od kilku lat na rynku.

Ile kosztuje wymiana szybki?

Cena za wymienienie szybki w telefonie może wahać się od 100 do nawet 1000 zł. Wszystko zależy od tego, jaki model smartfona posiadasz. Np. w przypadku Iphone’a marki Apple, koszt to około 1000 zł, a za wymianę szybki w jednym z nowszych modeli Huawei zapłacimy 600-800 zł. Jeśli uszkodzona została wyłącznie szybka aparatu, a reszta została nietknięta, to koszt znacząco się zmniejsza. Wtedy usługa kosztuje od 50 do 500 zł, w zależności od telefonu. Kwestia naprawy całego ekranu, to już znacznie droższa sprawa i tutaj trzeba liczyć się z kosztami dochodzącymi nawet do 2000 zł.

Gdzie naprawić zbitą szybkę?

Zbitą szybkę można naprawić w kilku miejscach. Są to m.in. autoryzowane serwisy, które są najdroższą opcją, jednak jeśli Twój telefon jest jeszcze na gwarancji i chcesz ją utrzymać, naprawy musisz wykonywać właśnie tam. Druga opcja to małe serwisy, w których naprawiana jest elektronika różnego typu. Smartfony często naprawić można także w miejscach, w których naprawiane są laptopy, komputery stacjonarne i tablety. Ostatnią opcją są różnego rodzaju wyspy w galeriach handlowych, na których sprzedawane są telefony. Często w takich punktach można również naprawić smartfon.

Czy warto samodzielnie wymieniać zbitą szybkę?

Samodzielne wymienienie szybki jest możliwe, ale nie jest prosta sprawa. Wręcz przeciwnie, tego typu naprawa wymaga dużo czasu i umiejętności. W serwisie czas oczekiwania na usługę wynosi zwykle od jednego dnia do nawet tygodnia. Samodzielna próba dokonania naprawy również wiąże się z kilkoma długimi godzinami spędzonymi przy telefonie. Uzyskanie odpowiedniego efektu jest trudne, aczkolwiek jeśli Ci się uda, to sporo zaoszczędzisz, ponieważ jedyny koszt, jaki poniesiesz to cena części.