Ile kosztuje wstęp na Morskie Oko?

Morskie Oko to jedna z największych atrakcji turystycznych w okolicach Zakopanego. Niezależnie od pory roku i pogody, każdego dnia odwiedza je mnóstwo osób. Ile kosztuje wstęp na Morskie Oko? Jak do niego dojechać? Czy warto odwiedzić ten zbiornik wodny? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule!

Ile kosztuje wejście na Morskie Oko?

Dostanie się na Morskie Oko wymaga wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Koszt biletów to 3 zł za ulgowy oraz 6 zł za normalny. Dzieci do lat 7 oraz posiadacze karty dużej rodziny wchodzą bezpłatnie. Bilety można kupić przed wejściem lub online, dzięki czemu wejść można bez kolejki. Wejściówki do Parku można zakupić także dla grup powyżej 10 osób oraz dla osób, które eksplorować go przez tydzień. Wtedy ceny są jeszcze bardziej atrakcyjne.

Morskie Oko – noclegi, jedzenie, atrakcje

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach, znajdujące się na wysokości 1395 m n.p.m. Zachwyca ono swoim pięknym kolorem i bajkowym otoczeniem. Droga do niego prowadzi przez Tatrzański Park Narodowy, więc już sam spacer jest sporą atrakcją. Wycieczka w te okolice to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy ze znajomymi. Będąc przy jeziorze można wybrać się na spacer, zrobić piknik lub nawet przenocować schronisku. Ceny za noc wahają się od 39 zł do 70 zł, w zależności od miejsca i czasu pobytu. Schronisko dysponuje też restauracją, gdzie zjeść można typowe potrawy, takie jak kwaśnica na żeberkach, placki ziemniaczane, bigos, flaczki, kiełbasy smażone, kotlety, zupy oraz desery. Dostępny jest również sklepik, w którym zakupisz napoje, słodycze i pamiątki oraz wypożyczalnia sprzętu.

Jak dojechać na Morskie Oko?

Dojazd na Morskie Oko jest stosunkowo prosty. Najłatwiej jest wyruszyć z Zakopanego, prywatnym busem, który dowiezie Cię na parking w Palenicy Białczańskiej. Cena biletu z Zakopanego do Palenicy to, niezmienny od wielu lat, koszt 10 zł. Na parking w Palenicy dojechać można także samochodem. Cena postoju to 30 zł za cały dzień, niezależnie od tego kiedy przyjeżdżasz i odjeżdżasz. Bilet można kupić również online. Z parkingu do celu mamy około 9,5 km. Tę trasę można przejść pieszo lub ewentualnie pojechać na górę dorożką. Czas przejścia pieszo wynosi około 2 godzin w jedną stronę. Do Morskiego Oka prowadzi bardzo prosty szlak, niewymagający zbyt dużo wysiłku. Podczas trasy można zobaczyć jednak piękne krajobrazy, których trudno szukać w innych miejscach. Wjazd dorożką trwa około 45 minut. Koszt przejazdu jest wysoki, ponieważ wynosi około 50 zł w jedną stronę, za osobę. Należy też pamiętać, że konie zatrzymują się na parkingu Włosienica, z którego trzeba jeszcze przejść około 2 km pieszo.