Ile kosztuje tatuaż?

Tatuaż to ozdoba ciała, która jednym się podoba, a innych zupełnie nie interesuje. Prawdą jednak jest, że coraz więcej osób decyduje się na taki malunek. Z czym wiąże się posiadanie tatuażu? Czy należy się tego bać? Ile kosztują poszczególne wzory? 

Jaki tatuaż wybrać?

Obecnie możliwości, jeśli chodzi o tatuaże, jest mnóstwo. Wzory są przeróżne – od realistycznych krajobrazów, przez fantastykę i abstrakcję, aż po napisy, odzwierciedlenia herbów czy cokolwiek, co sobie wymarzysz. Współcześni tatuatorzy są w stanie zrobić na ciele absolutnie wszystko, dlatego niezależnie od tego, czy chcesz mieć na Ciebie portret ukochanego pupila, imię dziecka czy totalnie kreatywny, nietuzinkowy wzór, z pewnością dostaniesz to, czego szukasz. Obecnie najpopularniejsze są wszystkie abstrakcyjne formy, np. tatuaże wyglądające na malowane akwarelą.

O czym trzeba pamiętać wybierając tatuatora?

Wybierając tatuatora, trzeba mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim, w jaki sposób pracuje konkretny artysta. Wiele osób znajduje sobie wzór w Internecie i chce go odtworzyć. Dobry tatuator może zainspirować się nim, ale nigdy nie przekopiuje go jeden do jednego, ze względu na szacunek do jego autora. Warto także zorientować się w czym specjalizuje się osoba, do której się wybierasz. Jeśli najczęściej robi duże prace, a Ty marzysz o małym, dyskretnym tatuażu, poproś o portfolio ze wzorami, które Cię interesują lub wybierz kogoś innego, kto na co dzień zajmuje się małymi pracami.

Czy tatuaż boli?

Pamiętaj, że tatuaż jest ozdobą, ale jest także ingerencją w ciało, dlatego musisz przygotować się na pewien dyskomfort, zarówno podczas jego robienia, jak i później. Jeśli chodzi o natężenie bólu, to każda osoba powie Ci na ten temat coś innego, ponieważ każdy człowiek ma inny próg wytrzymałości. Są jednak miejsca bardziej wrażliwe, takie jak szyja czy żebra, oraz mniej wrażliwe, np. ramiona czy uda.

Ile kosztuje zrobienie tatuażu?

Koszt tatuażu w dużej mierze zależy od jego wielkości, ale także od artysty, który go wykonuje. Idąc do prestiżowego salonu w centrum Londynu, w którym tatuują najznamienitsi specjaliści w tym fachu, musisz liczyć się, z dwu, a nawet czterokrotnie większą kwotą, niż ta, którą zapłaciłbyś za ten sam wzór u innej osoby. Ceny bardzo małych ozdób zaczynają się już od 100-150 zł, za średni tatuaż trzeba zapłaci 200-1000 zł, a duże prace wiążą się z kosztem liczonym w tysiącach. Istotne przy wycenie jest także to czy wzór jest kolorowy czy czarnobiały oraz jak bardzo jest pracochłonny.