Ile kosztuje serwis roweru?

Serwis roweru to bardzo istotna kwestia, którą należy wykonywać przynajmniej raz do roku. Jeśli jeździsz dużo i często eksploatujesz swój sprzęt, powinieneś wykonywać przegląd nawet co kilka miesięcy, aby mieć pewność, że Twoja jazda jest w pełni bezpieczna. Ile kosztuje serwis roweru i o czym należy pamiętać wybierając miejsce wykonania usługi?

Jak wybrać odpowiedni serwis?

Wybierając miejsce, w którym wykonany zostanie serwis Twojego roweru warto zasięgnąć języka u znajomych, a także poczytać opinie w Internecie. Ważne jest, aby serwisant podejmujący się wykonania usługi, wykonywał pracę rzetelnie i dokładnie. Od tego jak bardzo się przyłoży, zależy Twoje bezpieczeństwo, więc nie możesz pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia w tej kwestii. Koniecznym jest także, aby serwis używał tylko części renomowanych marek, nawet jeśli chodzi o małe naprawy. Niskiej jakości zamienniki potrafią być psuć się po kilku kilometrach trasy, co w najlepszym wypadku grozi wracaniem do domu pieszo, a w najgorszym poważnym wypadkiem.

Od czego zależą ceny w konkretnym serwisie?

Cena wykonania profesjonalnego serwisu zależy od wielu kwestii. Przede wszystkim czynnikiem decydującym o kosztach naprawy jest renoma określonego miejsca, doświadczenie pracowników oraz wachlarz oferowanych usług. Im bardziej wszechstronny serwis, tym większe opłaty pobiera za konkretne naprawy. Istotne jest także miasto, w którym salon się znajduje. Zwykle prestiżowe serwisy, działające w centrach dużych miast, wyceniają swoje usługi znacznie wyżej niż te funkcjonujące w małych miastach lub na obrzeżach. Cena może różnić się nawet o 30%. 

Usługi oferowane przez serwisy rowerowe – przegląd oraz ceny

Cennik serwisów rowerowych zawiera różne rodzaje napraw, które to znacząco różni cena. Najczęściej wybierane usługi to kompleksowy przegląd roweru, wymiana linii przerzutki lub centrowanie koła. Często zdarza się także wymiana dętki, zaplatanie koła czy wymiana amortyzatorów. Sprawdzenie roweru od A do Z przed sezonem może kosztować od 150 do nawet 300 zł, w zależności od miejsca wykonywania. Najdrożej jest w miastach takich jak Warszawa, Szczecin czy Wrocław. Inne usługi są jednak znacznie tańsze, jednak zakładają zajęcie się tylko jednym elementem. M.in. Naprawa uszkodzonej manetki to koszt maksymalnie 40 zł, wymiana dętki 20 zł, a regulacja przerzutek 40 zł. Równie często konieczne jest wymienienie łańcucha, co wiąże się z kosztem około 25 zł. Podobną kwotę należy przygotować, gdy decydujemy się na centrowanie koła.