Ile kosztuje Netflix?

Netflix to niezwykle popularna w ostatnim czasie wypożyczalnia internetowa, które za zryczałtowaną opłatą oferuje dostęp do filmów i seriali za pomocą mediów strumieniowych. Możliwość korzystania z usługi istnieje w wielu krajach na całym świecie, również w Polsce. Użytkownicy mogą korzystać z możliwości oglądania nagradzanych produkcji za pośrednictwem tysięcy urządzeń posiadających połączenie z Internetem. Netflix pozwala więc na oglądanie różnorodnych dzieł bez reklam za niewielką opłatą. Każdego tygodnia w wypożyczalni pojawiają się nowe tytuły oferujące interesujące propozycje na nudne wieczory. Sprawdź, ile kosztuje Netflix w dostępnych dla Polaków pakietach.

Krótka historia wypożyczalni internetowej

Przedsiębiorstwo pozwalające na oglądanie filmów w dowolnym miejscu i o każdej porze powstało 29 sierpnia 1997 r. w Los Gatos w stanie Kalifornia. Od 1998 r. zajmuje się wypożyczaniem płyt DVD za pośrednictwem poczty. Natomiast w 2007 r. Netflix rozszerzył swoją działalność o media strumieniowe, za pomocą których działa do tej pory. Nie zrezygnował jednak z wypożyczalni DVD i Blu-ray. Od 20 września 2016 r. filmy oferowane przez przedsiębiorstwo dostępne są w języku polskim, jednak nadal nie wszystkie materiały udostępnione dla naszego kraju posiadają polskie tłumaczenie bądź polskie napisy. W naszym kraju Netflix wyprodukował serial 1983 oraz zakupił licencję do serialu Ultraviolet.

Oglądaj w dowolnym miejscu i o każdej porze

Korzystając z usług Netflixa możesz oglądać filmy o każdej porze dnia i nocy. Ponadto masz możliwość używania tylu urządzeń, ilu tylko potrzebujesz. Wystarczy, że zalogujesz się za pomocą danych swojego konta w odpowiedniej witrynie na komputerze lub na innym sprzęcie, na którym masz dostęp do Internetu i zainstalowaną aplikację Netflix. Ponadto możesz pobierać ulubione programy na przenośne urządzenia z systemem iOS lub Android, a także na urządzenia z aplikacją dla systemu Windows 10. Pobrane produkcje masz możliwość oglądać nawet poza domem, bez połączenia z Internetem, co stanowi niezwykle wygodne rozwiązanie. Dzięki takiej opcji możesz oglądać filmy i seriale gdzie tylko chcesz i kiedy tylko masz na to ochotę. Netflix jest więc idealnym pomysłem na nudne wieczory bądź spotkania w gronie przyjaciół czy rodziny.

Ile kosztuje Netflix i jakie są pakiety?

Netflix oferuje trzy pakiety, pomiędzy którymi można wybrać najbardziej korzystną opcję dla siebie. Ich ceny rozpoczynają się od 34 zł, natomiast najdroższy kosztuje 52 zł za miesiąc użytkowania. Różnią się między sobą udogodnieniami i większymi możliwościami oglądania. Znacząca jest przede wszystkim jakość materiałów.

Ile kosztuje Netflix w pakiecie podstawowym?

Jest to najtańsza opcja dla użytkowników Netflixa, która kosztuje jedyne 34 zł za miesiąc oglądania filmów i seriali. Niestety nie zawiera jakości HD ani jakości Ultra HD. Liczba ekranów do jednoczesnego oglądania wynosi jeden. Pakiet podstawowy, podobnie jak każdy inny pozwala na oglądanie filmów na laptopach, telewizorach, telefonach i tabletach. Ponadto daje nieograniczoną ofertę filmów, seriali i różnorodnych programów. W każdym momencie można anulować członkostwo, co oznacza, że nie jesteś zobowiązany korzystać z Netflixa przez określony czas.

Ile kosztuje Netflix w pakietach standard i premium?

Nieco droższe są pakiety standard i premium. Koszt pierwszego wynosi 43 zł, natomiast drugiego 52 zł miesięcznie. Oba oferują dostępność jakości HD, a jeśli chodzi o jakość Ultra HD – jest ona możliwa wyłącznie w pakiecie premium. Opcja standard pozwala na jednoczesne oglądanie produkcji na dwóch ekranach. Z kolei pakiet premium to aż cztery ekrany do jednoczesnego oglądania filmów, seriali i programów. Dostępność materiałów w rozdzielczości HD oraz Ultra HD zależy od parametrów połączenia i możliwości, jakie posiada dane urządzenie. Dlatego najpierw zorientuj się czy Twój sprzęt pozwoli Ci oglądać filmy i seriale we wspomnianych jakościach. Ponadto nie wszystkie materiały dostępne na Netflixie można oglądać w rozdzielczości HD lub Ultra HD nawet jeśli ma się wykupiony odpowiedni i pozwalający na to pakiet.

Szukasz alternatywy?

Więcej cenników platform telewizyjnych dostępnych w Polsce znajdziesz na stronie kategorii.