Ile kosztuje kontener na gruz?

Przeprowadzanie remontu w domu czy mieszkaniu, nieodłącznie wiąże się z pewną niedogodnością… mnóstwem gruzu, który należy zutylizować. Nawet, jeśli przebudowie ulega tylko jedno, niewielkie pomieszczenie, musisz liczyć się z tym, że będzie go całkiem sporo. Co z nim zrobić? Czy kontener to konieczność? Ile kosztuje jego wynajęcie? Na wszystkie wątpliwości odpowiadamy w poniższym artykule.

Od czego zacząć podczas wybierania kontenera?

Wybierając opcję wywozu gruzu, musisz mieć na uwadze kilka kwestii. W pierwszej kolejności zastanów się jak dużo gruzu posiadasz, jaki jest jego rodzaj oraz jak długo będzie on wyrzucany. Później znajdź firmę, która podstawi pod Twoje drzwi odpowiedni pojemnik, a następnie odbierze odpady i przekaże je do utylizacji.

Kontener nie jest konieczny

Jeśli gruzu jest niewiele, a Ty chcesz szybko się go pozbyć, możesz zamówić tzw. big-bag, czyli worek, w którym umieszczane są odpady. Kiedy go zapełnisz, wystarczy zadzwonić do firmy, od której został zakupiony, z prośbą o jego odebranie. Jeżeli natomiast wiesz, że gruzu będzie więcej, konieczne okaże się zamówienie kontenera. Najczęściej dostępne są  pojemności od jednego, do nawet dwudziestu metrów sześciennych. Jeśli nie umiesz oszacować jak dużo gruzu wygeneruje Twój remont, warto poprosić o to ekipę, która zajmuje się pracami budowlanymi, a także zamówić kontener nieco większy niż zakładają przewidywania.

Koszt wynajęcia kontenera

Cena kontenera zróżnicowana jest głównie ze względu na jego wielkość. Kontener o pojemności 1 m3 możesz zamówić już za 153 zł. Znacznie więcej zapłacisz za 5 m3, ponieważ taki typ kosztuje około 270 zł. Należy jednak pamiętać, że ceny te dotyczą wyłącznie czystego gruzu. Oznacza to, że wewnątrz pojemnika może znaleźć się gruz ceglany, betonowy lub odpady betonu. Jeśli nie jesteś w stanie zagwarantować, że tylko takie materiały zostaną wrzucone do kontenera, musisz zamówić pojemnik na gruz zmieszany. Wiąże się to jednak ze znacznie większymi kosztami, ponieważ pojemność 1 m3 kosztuje 324 zł, czyli dwa razy tyle, co w przypadku gruzu czystego.

Uczciwie wywiąż się z umowy z usługodawcą

Jeśli zamówisz kontener na czysty gruz, a mimo to zmieszasz różne rodzaje, firma może obciążyć Cię dodatkowymi kosztami, wynikającymi ze złamania warunków umowy. Warto więc być uczciwym, podczas oceny materiału, który potrzebujesz zutylizować. Przedsiębiorstw udostępniających kontenery jest wiele, dlatego z pewnością znajdziesz takie, które podstawią pojemnik pod Twój adres.