Ile kosztuje cyklinowanie podłóg?

Podłoga jest bardzo istotną częścią każdego domu i mieszkania. Wbrew pozorom wiele osób zwraca na nią uwagę, kiedy wchodzi do jakiegoś pomieszczenia, dlatego warto zadbać, aby stanowiła ona nie tylko piękne tło dla innych dekoracji, ale także była dopełnieniem dla wszystkich innych elementów wystroju wnętrza. Pamiętaj także, że o podłogę należy dbać,  np. za pomocą cyklinowania. Ile kosztuje taka usługa i czy można ją wykonać na każdym typie podłoża?

Jakie podłogi można cyklinować?

Cyklinowanie podłóg to usługa przeznaczona głównie do pielęgnacji parkietów. Tego typu podłogi z czasem użytkowania niszczeją i przestają wyglądać tak dobrze, jak na początku. Nie oznacza to wcale, że trzeba je wymienić. Wręcz przeciwnie. Cyklinowanie pozwala na ich odświeżenie i nadanie drugiego życia. Jest to proces szlifowania parkietu, który sprawia, że podłoga wygląda jak nowa. Niegdyś wykonanie takiej usługi wiązało się z późniejszym kilkugodzinnym sprzątaniem. Dziś fachowcy stosują metodę cyklinowania bezpyłowego, dzięki któremu kurzu jest znacznie mniej.

Ile kosztuje cyklinowanie podłóg?

Cena cyklinowania podłóg jest zależna od miejsca, w którym zamawiasz usługę. Zależy to od wielkości miasta czy wsi, renomy firmy, a także powierzchni, którą potrzebujesz odświeżyć. Zwykle cena oscyluje od 15 do nawet 50 złotych za metr kwadratowy. Warto jednak dopytać specjalistów, co obejmuje ta cena. Wielu z nich podaje kwotę wyłącznie za usługę cyklinowania bezpyłowego, a nie za całkowitą renowację podłogi. Oznacza to, że dodatkowe koszty musisz ponieść za polerowanie, szpachlowanie ubytków czy lakierowanie parkietu. Zatem, jeśli chcesz wykupić cały pakiet, musisz liczyć się z tym, że cena za metr kwadratowy wzrośnie do kwoty od 25 do nawet 100 złotych, w zależności od tego, jak dużo pracy będzie wymagała powierzchnia. Oprócz tego fachowcy zwykle doliczają koszty materiałów zużytych podczas renowacji.

Jak wybrać najlepszych fachowców do cyklinowania podłóg?

Wybierając firmę, która zajmie się cyklinowaniem podłóg w Twoim domu, postaw na sprawdzonych fachowców. To ważne, ponieważ źle wykonana usługa może przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego i zamiast pięknej, zadbanej podłogi otrzymasz zniszczony parkiet postarzony o kilkanaście lat. Warto więc zobaczyć wcześniej portfolio wykonanych prac oraz przeczytać opinie o konkretnych specjalistach. Pamiętaj także, aby dokładnie przeanalizować umowę podpisywaną z firmą. Musi być w niej konkretny koszt zarówno za metr kwadratowy, jak i za całą wykonaną pracę. Dodatkowo powinny znaleźć się tam aspekty dotyczące gwarancji oraz reklamacji i czasu ich rozpatrywania. Ważne jest także, aby zawarto w niej informacje kto płaci za materiały oraz jakiej firmy będą użyte specyfiki.