Ile kosztują bilety do ZOO w Warszawie?

Warszawskie ZOO to jeden z najchętniej odwiedzanych punktów na mapie stolicy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to jeden z najstarszych i największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Ile kosztuje wejście? Jakie są godziny otwarcia? Czy warto odwiedzić ZOO? O tym wszystkim napisaliśmy w poniższym artykule!

Ile kosztuje bilet do ZOO?

Ceny biletów do ZOO, podobnie jak godziny otwarcia, zmieniają się w zależności od miesiąca. Od kwietnia do października bilet normalny kosztuje 30 zł, a ulgowy 20 zł. Jeżeli posiadasz Kartę Warszawiaka otrzymasz 2 zł ulgi. Można zakupić także bilety rodzinne, np. 2+1 za 70 zł za wszystkich lub 2+2  i więcej, za 20 zł od osoby. Jeśli kochasz ZOO i chcesz wpadać tam częściej, warto wykupić sobie bilet roczny imienny, który kosztuje 100 zł w przypadku normalnego i 60 zł w przypadku ulgowego. Od października do marca bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 15 zł. Karta Warszawiaka uprawnia do 2 zł zniżki. Cena biletów rocznych się nie zmienia, ale bilety rodzinne także są tańsze. Warto także przypomnieć, że osoby po 75 roku życia, niepełnosprawni, emeryci i renciści oraz dzieci do trzech lat wchodzą za darmo, w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Godziny otwarcia ZOO w Warszawie

Ogród Zoologiczny w Warszawie ma ponad 90 lat, a na jego obszarze mieszka ponad 12 tysięcy zwierząt, reprezentujących około 500 gatunków. To bardzo imponująca liczba, która zachwyca wszystkich odwiedzających. ZOO czynne jest codziennie od 9, zmienia się jednak godzina zamknięcia. W grudniu i styczniu ogród zamyka się o 15:30 w dni powszechnie, oraz o 16 w soboty i święta. W lutym i listopadzie ZOO czynne jest do 16, a w marcu i październiku do 17. Najdłużej ogród czynny jest od kwietnia do października, ponieważ w dni powszednie zamyka się o 18, a w soboty i święta o 19 (od maja do września). Warto jednak pamiętać, że kasy biletowe zamykają się zawsze o godzinę wcześniej niż ZOO.

Karmienie zwierząt – główna atrakcja

Atrakcji w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym jest sporo, ale niewątpliwie jedną z największych jest karmienie zwierząt. Warto więc zaplanować trasę w taki sposób, aby na nie natrafić. Przez cały rok mieszkańcy dostają jedzenie o tej samej porze. Foki o 10:00 i 14:30, szympansy o 11:00, goryle o 13:00, a  pingwiny o 9:30 i 14:00. Ciekawe jest także karmienie piranii, które swoje posiłki, przy publiczności, otrzymują w poniedziałki, środy i piątki o 11:30. Niektóre karmienia odbywają się tylko sezonowo. Tak jest w przypadku hipopotamów, pawianów, lemurów i nosorożców, które jedzenie na oczach odwiedzających dostają tylko od czerwca do sierpnia.