Ile kosztują bilety do Energylandii?

Energylandia to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników parków rozrywki. Rollercoastery, karuzele, dmuchańce, place zabaw… Wybór atrakcji jest tak ogromny, że nie ma możliwości, aby w ciągu jednego dnia skorzystać ze wszystkich. Co oferuje Energylandia? Czy warto ją odwiedzić? Ile kosztuje wejście? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Gdzie znajduje się Energylandia?

Energylandia to jeden z największych parków rozrywki w Europie, a największy w Polsce. Zajmuje on 35 hektarów powierzchni i zawiera kilkadziesiąt atrakcji, dla osób w każdym wieku. Odnajdą się tam zarówno najmłodsi wielbiciele takiej rozrywki, jak i dorośli, którzy lubią poczuć dreszcz emocji. Park ten znajduje się w Zatorze, w województwie małopolskim.

Atrakcje w Energylandii

Energylandia powstała po to, aby bawić całe rodziny i grupy znajomych. Wyjazd tam to całodzienna wycieczka, niezależnie od tego, w jakiej odległości mieszkasz. Po prostu ilość oferowanych atrakcji jest tak ogromna, że nie sposób wyjść stamtąd po dwóch godzinach. Park podzielony jest na 6 stref, z których każda nawiązuje do czegoś innego. Jest np. Stefa Bajkowa z elementem cyrkowym, przeznaczona typowo dla dzieci, mimo że czasami pojawia się ograniczenie dotyczące wzrostu. Większość atrakcji jest jednak dostępna nawet dla najmłodszych, od 2 roku życia. Znajduje się tam m.in. klasyczna karuzela wiedeńska Sisi. Kolejna strefa to Big Milk Waterpark, czyli park wodny, w którym znajduje się mnóstwo wodnych atrakcji, w tym np. Speed, największy i najszybszy watercoaster. Strefa ekstremalna to ta najbardziej znana, ponieważ to w niej stoi największy i najszybszy rollercoaster Hyperion. Jeśli to dla Ciebie za dużo, możesz także skorzystać z wielu jego mniejszych braci. Poza tym, w Parku dostępny jest także Smoczy Gród, Aqualantis oraz  Strefa Familijna.

Ile kosztuje bilet wstępu do Energylandii?

Koszt normalnego biletu do Energylandii to 139 zł, za cały dzień zabawy. Ulgowy, dla osób do 140 cm wzrostu, to koszt 89 zł. Dzieci do lat trzech wchodzą za symboliczną złotówkę, podobnie jak osoby świętujące urodziny (do 18 roku życia włącznie). Kobiety w ciąży i seniorzy zapłacą 89 zł. Osoby niepełnosprawne do 12 roku życia, muszą zapłacić za bilet 69 zł, a po 12 roku życia o 20 złotych więcej. Co ciekawe, również pary młode chcące zorganizować sesję  w parku, wchodzą za symboliczną złotówkę. Cena ta obowiązuje tylko dla osób w ślubnych strojach oraz dla maksymalnie dwóch fotografów. Można także zakupić bilety dwudniowe. Wtedy normalny kosztuje 249 zł, a ulgowy 159 zł. Warto także wziąć pod uwagę koszt parkingu. Cena wynosi 5 zł, chyba że przyjeżdżasz kamperem i życzysz sobie zostać na dłużej z dostępem do wody, prądu i toalet. Wtedy cena wynosi 50 zł.