Gdzie kupić taśmę LED i jaką wybrać?

Wybór taśmy LED obecnie to wcale nie jest łatwa i szybka decyzja. Dziś na rynku mamy wielu producentów pasków i jeszcze więcej modeli, które służą jako mocniejsze podświetlenie lub typowo do dekoracji. Taśmy LED to nie od dziś świetny sposób na dodanie atmosfery czy dodatkowe podświetlenie wszystkiego, od biurka, blatu kuchennego, aż po zwykłą półkę w salonie czy sypialni. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się gdzie kupić taśmę LED i jakie modele najlepiej wybrać

Taśma LED bezpunktowa

Taśma LED jak wybrać?

W dzisiejszych czasach istnieje pozornie nieskończenie wiele opcje, jeśli chodzi o wybór taśm LED, wiec nieco zawęzimy pole poszukiwań do tych najbardziej popularnych, sprawdzonych i dostępnych w dobrej cenie. Obecnie najpopularniejszy pasek to taśma LED COB, czyli bezpunktowy LED, który stosowany jest praktycznie w każdej konfiguracji świetlnej. Standardowe taśmy wyposażone w diody SMD były bardzo chętnie wybierane do różnych instalacji oświetleniowych, ale każdy z nas w jakimś stopniu chciał ukryć efekt punktowania, czy to stosując do nich wysokie profile aluminiowe, czy też specjalne osłony. Wybierając taśmy LED COB, doświadczymy jednolitej linii światła, tak bardzo obecnie pożądanej na rynku, nawet bez żadnej osłony, czy wykorzystując przezroczysty klosz.

Taśma LED jak wybrać

Dobre taśmy LED, czyli jakie?

Jak wybrać dobrą taśmę LED? To dziś wcale nie jest łatwe zadanie, kiedy to sklepy prześcigają się w oferowaniu produktów w coraz niższej cenie. W przypadku oświetlenia LED niskie ceny na półkach sklepowych to oczywiście niższa jakość oferowanych produktów. Dobre taśmy LED to takie wyposażone w wyselekcjonowane diody LED, które charakteryzują się jednolitą barwą światła na całej długości paska. W przypadku dobrych taśm LED mamy także grube podłoże PCB, które zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła z diod, co znacząco wydłuża ich żywotność. W przypadku tanich taśm LED szybko można zauważyć bardzo cienkie podłoże, który wygina się w każdą stronę, natomiast profesjonalne paski są twardsze i bardziej odporne na przypadkowe naderwanie czy zagięcie. Przy zakupie paska LED warto również zwrócić uwagę na dwustronną taśmę klejącą. W przypadku dobrych taśm LED jest to najczęściej markowa 3M lub inny znany producent wysokiej jakości.

Dobre taśmy LED

Taśma LED jakiej firmy?

Skoro już wiesz, jakie są dobre taśmy LED, najwyższy czas poznać firmy zajmujące się ich produkcją. Obecnie na współczesnym rynku oświetleniowym mamy wielu producentów pasków LED po kiedyś bardzo znane marki, po nowych dostawców, którzy wyróżniają się wydłużoną gwarancją. Dziś po wieloletnim doświadczeniu w branży i testowaniu wielu pasków LED w sklepie LEDstyl możemy z całą pewnością stwierdzić, że dobre taśmy LED to nie tylko takie, za których produkcją stoją znane marki. Oczywiście decydując się na najtańszą taśmę LED w różnych popularnych serwisach sprzedażowych, nie będzie to dobry pasek LED, ale dziś wśród tych tanich pasków można znaleźć prawdziwe „perełki”.

Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jest gwarancja. Lepsze taśmy LED to minimum 3 lata, co ma swoje odzwierciedlenie w ich eksploatacji. Następnie nie patrząc na samego producenta taśmy, zwróćmy uwagę na markę diod, jakie w danej taśmie wykorzystano i poczytajmy opinie na ich temat. W przypadku dobrych taśm LED producent diod zawsze jest uwzględniony w parametrach produktu. Ostatnią, ale równie ważną cechą jest grubość podłoża, najlepiej wybierać taśmy LED z podwójnym, a nawet potrójnym podłożem PCB, które gwarantuje odpowiednie odprowadzanie ciepła.

Jakie taśmy LED kupić?

Jesteś na etapie wyboru taśm LED i nie wiesz, na które się zdecydować? Wszystkie paski LED obecnie najczęściej sprzedawane są w pełnych rolkach o długości 5 metrów. Dziś bardzo interesującą alternatywą dla nich jest taśma LED na metry, w której każdy z nas będzie mógł wybrać interesującą nas długość w jednym kawałku. Dobre taśmy LED sprzedawane na metry są najlepszą opcją, dla każdego z nas, który nie potrzebuje pełnych 5 metrów taśmy LED lub dla danej instalacji oświetleniowej będzie potrzebował dłuższego kawałka w jednym odcinku.

Najwyższy czas przejść do modeli taśm LED, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Zacznijmy od ich podstawowego podziału na rodzaj diod, który ma ogromne znaczenie przy ich zastosowaniu. Prócz wcześniej omawianej taśmy LED COB i wielokolorowych taśm RGB i RGBW, mamy jeszcze standardowe paski LED, które dzielą się w zależności od modelu zastosowanych diod. Do dekoracji i delikatnego podświetlenia najczęściej wybierane są taśmy SMD 3528. W przypadku mocniejszego lub dodatkowego oświetlenia pod uwagę powinniśmy brać taśmy o oznaczeniu SMD 2835, lub SMD 5050. Do dyspozycji są dziś jeszcze taśmy LED SMD 5630, czyli obecnie najmocniejsze taśmy LED, które najczęściej stosowane są jako mocniejsze podświetlenie lub do budowy lamp z wykorzystaniem profili aluminiowych.