Ile kosztują zakłady Lotto?

Lotto to gra niezwykle popularna w Polsce. Po raz pierwszy przeprowadzono ją w 1957 roku. Organizatorem był Totalizator Sportowy, który prowadzi ten biznes do dziś. Dziś po 63 latach poziom zainteresowania zakładami Lotto wcale nie spada. Skąd ta popularność? Jaki jest koszt pojedynczego zakładu? Czy warto grać w gry liczbowe tego typu?

Dlaczego Polacy kochają Lotto?

Lotto jest grą liczbową, która ociera się lekko o hazard, ale nim nie jest. To coś na kształt zakładów bukmacherskich, w które nie trzeba wkładać dużo pieniędzy, ale frajdę dają tą samą. Każde losowanie przyprawia o dreszcz emocji i ekscytację zmieszaną z niepokojem. To bardzo przypomina uczestnictwo w wydarzeniu sportowym lub wizytę w kasynie. Właśnie dlatego gra Lotto jest tak popularna. Oprócz tego stosunkowo często padają tam wygrane, a same losy nie są droższe niż kawa na mieście. Te czynniki z kolei, skłaniają wiele osób do grania w nią kilka razy w tygodniu. Najwięksi fani pojawiają się w kolekturze nawet codziennie.

Na czym polega gra liczbowa Lotto?

Gra polega na tym, aby poprawnie wytypować liczby. Oczywiście wszystko musi odbyć się w odpowiednim terminie. Ważny jest fakt, że od wielu lat losowania odbywają się w tym samym terminie. Obecnie od dłuższego czasu jest to wtorek, czwartek i sobota, o godzinie 21:40. Podczas każdego takiego wieczoru, losowanych jest sześć liczb spośród 49 znajdujących się w maszynie losującej. Każdy, kto na swoim kuponie posiada te właśnie liczby, wygrywa. 

Jak typować liczby?

Liczby typować można zarówno przez ich samodzielne skreślenie, jak i przez tzw. „chybił trafił”, czyli przez system informatyczny. Można wytypować od 8 do 12 liczb. Co istotne, Lotto to gra działająca na zasadzie kumulacji. Oznacza to nic więcej jak fakt, że w przypadku braku zwycięscy podczas jednego losowania, pula pieniędzy przechodzi do kolejnego. To właśnie dlatego często wygrana wynosi setki tysięcy, a nawet miliony złotych.

Ile kosztują zakłady w Lotto?

Kiedyś w Lotto można było obstawić tylko jeden zakład. Dzisiaj gier jest nieco więcej. Oczywiście istnieją między innymi zdrapki, które można kupić np. za złotówkę czy 5 zł. Są także wersje limitowane, np. zdrapka Kalendarz Adwentowy na Boże Narodzenie, którego koszt wynosi 25 zł, jednak zakłada on więcej możliwości wygranych.  Koszt za klasyczny zakład Lotto to 3 zł. Kolektury prowadzą jednak też inne opcje. Za Multi Multi zapłacisz 2,5 zł, a za Multi Multi z Plusem już 5 zł. Mini Lotto to równie mini koszt, ponieważ 1,5 zł, a Keno kosztuje 2 zł. Najdroższą opcją w zestawieniu jest Eurojackpot, którego cena za jeden zakład wynosi 12,5 zł.